Apie mus

Orientacinės LT – komandos formavimo, švenčių ir nuotykių organizavimo specialistai, siūlantys interaktyvius ir azartiškus orientacinius žaidimus pėsčiomis, dviračiais ar automobiliais visoje Lietuvoje. Žaidimo metu komandoms reikia vadovaujantis žemėlapiais, vietų aprašymais ar įvairiausiomis iliustracijomis surasti vietą, kurioje slepiasi specialiai jiems parengti galvosūkiai. Orientacinės gali vykti Jūsų pasirinktame mieste, sodyboje ar paprasčiausiai gamtoje! Dalyviai turi sutelkti visas savo jėgas, panaudoti sukauptas žinias ir atrasti tarpusavyje užslėptus talentus, kad įveiktų joms parengtas užduotis, todėl tai yra puikus komandos formavimo užsiėmimas ar paprasčiausiai smagus, sportiškas bei intelektualus laisvalaikio praleidimo būdas. Patys populiariausi miestai orientaciniams žaidimams yra Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Druskininkai bei Birštonas, tačiau ši pramoga puikiai tinka ir Palangai, Anykščiams, Šiauliams ar kitam miestui.

 

Orientacinės LT savo veiklą pradėjo 2007 metais ir kitais metais švęs dešimties metų jubiliejų. Iš pradžių tai buvo tik pažįstamiems ir kolegoms rengiami žaidimai, tačiau labai greitai ši pramoga tapo populiariu komandos formavimo renginiu visoje Lietuvoje. 2011 metais startavo naujas projektas – orientacinių žaidimų dviračiais turnyras „Velo Orient“, kuris kasmet renka beveik po 150 norinčių sudalyvauti komandų.

Projektas „Velo Orient“:

Jau devintus metus iš eilės rengiame atvirus orientacinius žaidimus Velo Orient, kurių metu dalyviai sprendžia įdomias bei smagias užduotis, važinėjasi dviračiais po Vilniaus centrą ir renka atsakymus, sužino daugybę įdomių faktų apie Vilnių.

 

Velo Orient, tai pramoga nereikalaujanti specialaus pasiruošimo ar ypatingos įrangos, todėl dalyvauti gali visi norintieji. Žaidimo esmė – gavus užduotis išsiaiškinti, kur atvykti, o atvykus – atlikti užduotį arba atsakyti į klausimą. Komanda turi ne tik išsiaiškinti tarpinių punktų vietas, bet taip pat susidėlioti optimalų maršrutą, kadangi žaidimui skiriamas ribotas laiko tarpas.

 

Velo Orient yra paremtas ne greičiu, o komandiniu darbu, Vilniaus pažinojimu bei sugebėjimu išspręsti pateiktas užduotis, todėl startuoti raginami tiek vyresnio amžiaus, bet daugiau žinių apie sostinę turintys žmonės, tiek jaunatviško entuziazmo kupini moksleiviai ar studentai. Žaidimai rengiami bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybės įkurta VšĮ „Sveikas Miestas”.

 

Pirmasis Velo Orient žaidimas dviračiais įvyko 2011 m. birželį. Tada dalyvavo vos 17-a komandų, tačiau bėgant laikui dalyvių skaičius sparčiai augo, o tarp jų buvo galima pastebėti visuomenei žinomus žmones: Andrių Tapiną (Lietuvos žurnalistas, laidų vedėjas), Airinę Palšytę (žymi sportininkė, olimpietė), Sigitą Galdikaitę (Vilniaus „Kibirkštis” krepšininkė) ir kitus.

 

Velo Orient 2011 turnyras – 17 komandų
Velo Orient 2012 turnyras – 128 komandos
Velo Orient 2013 turnyras – 134 komandos
Velo Orient 2014 turnyras – 137 komandos
Velo Orient 2015 turnyras – 142 komandos
Velo Orient 2016 turnyras – 132 komandos

 

Spauda apie Velo Orient renginius:

 

 

LRT televizijos reportažas apie Velo Orient nuo 27 min 20 sek „Labas Rytas“

 

Žinių radijo laida „Prie pietų stalo“. Valandos trukmės interviu apie Velo Orient ir kitas aktyvias pramogas.